Вратарят на Лудогорец Дамян Христов, който започна титуляр на финала за Купата на България срещу Ботев (Пловдив), беше откаран с линейка към болница на полувремето. 21-годишният младежки национал пострада при втория гол на "канарчетата", реализиран от Мартин Секулич за 2:1 в 45-ата минута. Хърватският нападател удари Христов в главата, след като топката вече беше влетяла в мрежата му.

Третият страж на Лудогорец е с комоцио и съмнения за фрактури и затова се налага да бъде прегледан в болница.

Треньорът Георги Дерменджиев се принуди да пусне на пожар Пламен Пепеляшев, който е със статут на четвърти вратар на шампионите. Двамата 21-годишни юноши на "орлите" пазят за дублиращия тим във Втора лига.