Досегашният аутсайдер в 5-та гръцка дивизия Нео Петрици хвърли бомбата и победи у дома с 2:1 челника Скотуза. Това бе първа победа за тима на петричкия страж Асен Костадинов и санданчаните Методи Караманов и Костадин Юруков, с която се отлепи от дъното, изпреварвайки Керкини, припомня struma.com. Стражът Костадинов, който освен че бранеше здраво рамката си, влезе и в ролята на асистент за победния гол, заедно с автора на двете попадения Нико Гупе бяха обявени за играчи на мача. Етническият албанец откри резултата с шут от 20-ина метра и последвал рикошет в гърба на защитник. В края на полувремето Константинос Стоилас изравни за Скотуза, след като излезе очи в очи с Костадинов. В средата на втората част петричкият вратар изрита силно топката напред и в разредена противникова защита тя попадна в краката на Гупе, който хвърли в екстаз домакините.

"Голям късмет ни споходи. С две положения ги бихме. „Скотуза” са силен отбор, все пак миналата година са били в по-горната дивизия”, доволен коментира А. Костадинов. Гонимо на Богомил Дюлгеров, Георги Киров, Иван Манолев и Алекс Симеонов отстъпи лидерската позиция на „Псомотопи”, след като завърши 0:0 на гости на Ано Митруси. Олимпиакос (Родополи) се укрепи на 3-то място след важен успех с 4:2 при визитата на средняка Харопо. Този път баща и син Щерьо и Живко Димитрови не можаха да вкарат.