Видима-Раковски и Черно море направиха нулево равенство в първия мач от 13-ия кръг на шампионата. Двата тима създадоха доста положение, но вратарите се превърнаха в герой и не допуснаха гол. Видима няма загуба вече трети мач, като събра 10 точки, с които остава в опасната зона. Черно море е в средата на класирането.

Треньорът на домакините Костадин Ангелов не можеше да разчита на вратаря Ивайло Василев, който е повикан в младежкия национален отбор. На негово място като титуляр започна Пламен Колев, който се представи на много високо ниво.

Схемата на Черно море бе много офанзивна. Наставникът Стефан Генов пусна в предни позиции Мирослав Манолов и Ермес Паломино, които бяха подкрепяни от Дончо Атанасов и Георги Божилов. През второто полувреме в игра се появи Георги Илиев, който в предишния мач на тима си при победата с 2:0 над Берое беше получил тежко комоцио. Сред най-добрите за “моряците” бе вратарят Илко Пиргов, който се отличи с важни намеси.

През първото полувреме гостите започнаха много активно и Колев спаси удари на Манолов и Божилов. Малко преди почивката Пиргов също показа класа, като с една ръка изби силен шут на Панов.

Домакините натиснаха през втората част. В 65-ата минута те пропиляха отлична ситуация за гол. Пиргов изби два поредни удара, а трети се отби от гредата. До края срещата се изнерви и съдията Николай Йорданов извади четири жълти картона./БЛИЦ

ВИДИМА-РАКОВСКИЧЕРНО МОРЕ 0:0

vid.jpgВидима: 22.Пламен Колев, 25.Цветомир Панов, 6.Александър Бранеков, 2.Иван Тодоров, 19.Евгени Игнатов, 23.Пламен Кожухаров, 14.Руслан Иванов (82 - Бенгюзов), 10.Христо Господинов (60 - Какалов), 13.Ахмед Хикмет, 5.Георги Стойчев, 9.Веселин Стойков
Резерви: 16.Христо Христов, 3.Самет Ашимов, 24.Венцислав Бенгюзов, 8.Станимир Андонов,17. Павлин Юлиянов, 11.Георги Какалов, 7.Християн Кожухаров

more1.jpgЧерно море: 26.Илко Пиргов, 25.Сашко Александров, 18.Ивелин Янев, 15.Александър Александров, 5.Самуел Камазола, 16.Димитър Петков (56 - Марчев), 19.Христиан Попов, 8.Дончо Атанасов (48 - Г. Илиев), 10.Мирослав Манолов, 14.Георги Божилов, 9.Ермес Паломино (74 - Ратников)
Резерви: 1.Петър Денчев, 20.Михаил Лазаров, 7.Станислав Стоянов, 21.Георги Илиев, 24.Веселин Марчев, 27.Даниил Ратников, 90.Румен Николов

Стадион: "Раковски" в Севлиево
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Хикмет, Кожухаров, Стойков, Какалов (В), Манолов, С. Александров, Камазола (Ч)

Мачът по минути
4 - първи шанс за Черно море. Манолов бе изведен сам срещу Колев, но вратаря отрази удара
6 - грешка на Илко Пиргов не доведе до нищо опасно пред вратата му
7 - засада на Паломино
10 - пропуск на Черно море. Божилов стреля, а Колев спаси. При добавката Паломино шутира опасно, но Руслан Иванов изби от голлинията
15 - точен удар на Видима, Пиргов лови
20 - опасно центриране на Камазола, защитата на Видима се справя
22 - много силен и неточен удар на Димитър Петков
25 - засада на Веселин Стойков
26 - Паломино финтира двама защитника, но бранител му отне
27 - Манолов стреля с глава след центиране от корнер, бранител изчисти от голлинията