Ботев (Враца) победи драматично с 2:1 Монтана и си осигури директна промоция за Първа лига. Футболистите на Сашо Ангелов стигнаха трудно до успеха с гол на юношата на Левски Деян Иванов в края на срещата от последния 30-и кръг. Преотстъпеният от "Герена" защитник отбеляза в 86-ата минута и след последния съдийски сигнал във Враца ликуваха, започвайки празненствата.

Преди това Петър Атанасов откри резултата в 10-ата минута, а гостите от Монтана изравниха в 71-ата чрез Йордан Йорданов. Ако равенството се беше запазило, първи щеше да да завърши Локомотив (София), който в същото време водеше в гостуването си на Ботев (Гълъбово).

Драматичният успех над резервите на Монтана осигури шампионския трофей на Ботев (Враца) във Втора лига. Тимът спечели първенството с 64 точки, оставяйки след себе си преследвачите Локомотив (София) и Царско село. Те също спечелиха мачовете си от последния кръг - "железничарите" се наложиха с 3:2 при гостуването на Ботев (Гълъбово), а Селото надви с 2:1 Черноморец (Балчик).

Локомотив (София) завършва втори с 63 точки, колкото събра и Царско село, който остава трети в крайното класиране. Отборът от "Надежда" и оглавеният преди дни от Вили Вуцов отбор все още имат шанс за класиране в Първа лига. За Локомотив и Селото предстоят баражи, съответно срещу 12-ия и 13-ия в крайното класиране на Първа лига.

ВТОРА ЛИГА - 30 КРЪГ

Ботев (Враца) - Монтана 2:1
1:0 Петър Атанасов (10), 1:1 Йордан Йорданов (71), 2:1 Деян Иванов (86)

Ботев (Гълъбово) - Локомотив (София) 2:3
1:0 Аспарух Смилков (7), 1:1 Александър Горанов (14), 1:2 Александър Александров (20), 1:3 Александър Aлександров (69), 2:3 Иван Цачев (71)

Царско село - Черноморец (Балчик) 2:1
0:1 Васил Калоянов (25), 1:1 Георги Минчев (39), 2:1 Георги Минчев (58)

Созопол - Нефтохимик 2:1
1:0 Теодор Стефанов (14), 1:1 Стойко Иванов (55), 2:1 Мустафа Мустафа (84), 3:1 Кристиян Пешов (90)

Струмска слава (Радомир) - Оборище (Панагюрище) 3:1
0:1 Toдор Чаворски (70), 1:1 Ивайло Стоянов (77), 2:1 Георги Иванов (81), 3:1 Мартин Василев (90+2-автогол)

Локомотив (Горна Оряховица) - Несебър 3:0
1:0 Деян Христов (39), 2:0 Кокен Куроки (54), 3:0 Антоний Балъков (71)

Лудогорец II - Марица 0:2
0:1 Венцислав Гюзелев (18), 0:2 Димитър Юруков (79)

Литекс - Поморие 0:2
0:1 Живко Петков (47), 0:2 Живко Петков (76)