Бразилецът Маркиньос е пред завръщане в националния отбор. Опцията се обсъжда в щаба на селекционера Любослав Пенев още от лятото, твърди в. “Труд”. Бившият халф на ЦСКА прави много силен сезон в китайския Чангчун Ятай, за който има 12 мача и 3 гола досега. Отборът на бразилеца с български паспорт наскоро победи с 3:1 като гост Шанхай (Шенхуа) на Дидие Дрогба и Никола Анелка. Маркиньос вкара един от головете от дузпа в 45-ата минута и оформи крайния резултат.

Другите две попадения за Чангчун бяха дело на Лиу в 8-ата и 10-ата минути, а за Шанхай се разписа Жоел в 44-ата. Дидие Дрогба не игра заради контузия. В класирането Чангчун е на 6-о място с 41 точки. Очаква се Маркиньос да получи повиквателна за контролата с Украйна на 14 ноември в София. Техничарят игра с успех при Ел Голеадор в ЦСКА през 2009 г. По-късно бразилецът получи наш паспорт и записа 3 мача за “лъвовете” по времето на Лотар Матеус. Халфът дебютира официално срещу Черна гора в Подгорица (1:1). Ходът с връщането на Маркиньос идва след контузиите и наказанията, които са част от играта в квалификациите.