"Ботев" (Враца) надделя с 2:1 срещу Банско в контролна среща, състояла се на заснежения изкуствен терен в Сандански.

Избраниците на Тони Здравков се оттеглиха на почивка с гол аванс. В 44-ата минута връстникът на ветерана от Манчестър Юнайтед Пол Скоулс - Илия Илиев (и двамата са на по 37 години) довкара отбита топка от вратаря на Банско след изстрел на Лъчезар Балтанов - 1:0.

В 51-ата Васил Панайотов се възползва от грешка в отбраната на тима от Враца и изравни. Крайното 2:1 за новака в "А" група беше оформено в 76-ата минута, когато Тихомир Найденов стреля от 30-ина метра, Асен Чалъков подложи крака си около точката на дузпата и така донесе победата на "Ботев".

Следващата контрола на врачани от лагера в Сандански е планирана за събота. Възможни съперници Пирин (Разлог) и Малеш (Микрево).

Съставът на "Ботев" (Враца): Цветковски, Куанг, Альошев, Пенчев, Маринов, Балтанов, Валериев, Илиев, Коконов, Костадинов, Владинов. От 60-ата минута до края играха други 11: Митов, Николов, А. Петров, Ванков, Найденов, М. Петров, Мирчев, Христов, Раденцов, Рангелов и Чалъков