Миньор (Перник) победи с 1:0 Марица (Пловдив) у дома в мач от 15-ия кръг на Втора лига. Победното попадение вкара Методи Костов в 48-ата минута от дузпа.

След успеха Миньор събраха 35 точки и временно оглави класирането. С по 34 точки са Хебър и Етър. Марица е девети с 24 в актива си.

За тима на Христо Янев победата е четвърта в последните пет мача.

efbet - 1000 лв. Нов Онлайн Казино Бонус

В 12-ата минута Християн Казаков проби през центъра и отправи опасен удар, който мина покрай вратата. В 17-ата домакините организираха отлична многоходова атака. Топката стигна до Казаков пред наказателното поле, но халфът стреля над вратата от удобна позиция. Четири минути по-късно Илия Николов се намеси решително след удар на Методи Костов.

В 32-ата минута Ивайло Иванов подаде на Божидар Васев в наказателното поле. Последният опита удар от въздуха, Николов отново спаси.

Малко преди почивката Станислав Маламов преодоля Илия Николов, но Георги Купенов изчисти от голлинията.

В началото на втората част Миньор получи дузпа след фаул на Симеон Вешев срещу Божидар Васев. Отсъдената дузпа беше реализирана от Методи Костов за 1:0, а до края не падна ново попадение и перничани ликуваха.