Девическият национален отбор на България по футбол постигна втора победа над Азербайджан в приятелска среща, изиграна в Разлог. След успеха в първия мач на 22 май, нашите отново надделяха с 2:1.

Първото попадение в срещата бе отбелязано в 26-ата минута от Бейзанур Аслан от Азербайджан в собсвената врата. След дълъг пас на Ивана Найденова вратарката на гостите излезе за топката, но бе изпреварена от Аслан, която с глава я прехвърли.

В 67-ата минута с лек прехвърлящ удар Вусала Сейфадинова изравни резултата след центриране в наказателното поле на България и неразчетено излизане на вратарката ни.

Крайният резултат 2:1 бе оформен в 75-ата минута от срещата, когато Теодора Йорданова центрира остро в наказателното поле, където капитанът Яница Иванова засече отлично топката от воле и я закова в горния десен ъгъл на вратата на Азербайджан.

Съставът на България WU 19: 1. Виктория Иванова (12. Виктория Димова), 3. Яница Иванова (К), 5. Александра Янева, 6. Мариела Недева, 8. Ебру Дормушали (17. Самира Машоор), 10. Недред Заструг (18. Теодора Йорданова), 11. Ивана Найденова, 13. Ралица Витекова, 20. Силвия Кефалова (9. Александра Горанова), 21. Анна Георгиева, 22. Антонина Шопска (16. Мариела Моева)
Резерви: 2. Пламена Рачева, 4. Радостина Адамова, 7. Ивона Илиева, 13. Лора Атанасова, 14. Емануела Белева, 15. Фатме Кралева
Старши треньор: Силвия Радойска

Състав на Азербайджан WU 19: 1. Елвира Аскарзада, 2. Ламия Гурбанова, 3. Хагигат Гасимова, 5. Айшан Ахмадова, 6. Улку Оздемир, 7. Ровшана Сардарли, 8. Айтаж Нематова, 9. Сона Рашимова, 10. Вусала Сейфадинова, 13. Жамила Хусейнова, 16. Бейзанур Аслан
Старши треньор: Вугар Асгарли

Главен съдия: Християна Гутева
Асистенти: Екатерина Маринова и Анет Радулова
Четвърти съдия: Гергана Цанкова