Втора победа в контролните срещи записа новакът в "Б" група Академик (Свищов). След успеха в Павликени с 3:2 и загубата от Литекс с 0:4, „студентите” биха с 3:1 Бенковски (Бяла). Третодивизионният тим бе намерен по спешност, за да замести ЦСКА, който се отказа да играе със свищовлии.

В 33-ата минута Тодор Тодоров проби отляво и намери с точен пас Любомир Александров, който стреля за 1:0, пише sport-vt. Гостите изравниха с попадение от дузпа, отсъдена за нарушение на нигериеца Тони в наказателното поле. На 2:1 покачи Десислав Русев, като засече с глава центриране на Венци Георгиев. Десет минути преди края Калоян Кръстев вкара за 3:1 след подаване на Мартин Методиев.

„Студентите” вчера заминаха на лагер, който ще бъде в близкия до Свищов спа-хотел “Перун”. Оттам тимът на Стойчо Стоев ще пътува за тренировки и контролните срещи.

Във вторник свищовлии гостуват на “Ботев” във Враца, а в петък срещат Светкавица (Търговище).