Юношеските ни национали до 17 г. продължиха с отличните си изяви по време на подготвителния лагер в Германия. Тимът на селекционера Марчо Дафчев надделя над връстниците си от Пройсен (Мюнстер) с 3:1 в контрола, играна в Алверскирхен.

Двубоят, който се проведе пред солидна родна агитка от деца от българо-немското училище "Ян Бибиян" в Мюнстер и техните родители, протече при почти пълно превъзходство на младите „лъвчета“. С отлични изяви се прояви вратарят ни Иван Андонов, а нашите узакониха преимуществото си след почивката.

Първото попадение реализира играчът на Ботев (Пловдив) Бисер Бонев веднага след подновяването на играта, а 5 минути по-късно България организира контраатака, при която Симеон Александров преодоля няколко футболисти на съперника и намери Димитър Иванов, който покачи на 2:0.

В 61-вата минута Мартин Хайдаров направи резултата класически. В самия край Пройсен (Мюнстер) успя да върне едно попадение за крайното 3:1.

Последната проверка на България U17 в Германия е на 5 септември (четвъртък) от 19:00 ч. срещу сборен отбор на Вестфалия.

Съставът на България: Иван Андонов, Алекс Маринов (46 – Константин Айдарски), Иван Алексиев, Тодор Петров, Пламен Цончев (52 – Мартин Хайдаров), Благовест Величков, Даниел Начев (52 – Димо Кръстев), Бисер Бонев (59 – Антон Бакалов), Мартин Сораков (46 – Димитър Иванов), Валентин Николов (52 – Мартин Смоленски), Симеон Александров.
Селекционер: Марчо Дафчев.