Берое и Видима-Раковски не се победиха в контрола, играна в Нова Загора, завършвайки наравно 1:1. Това беше последната проверка и за двата отбора преди подновяването на сезона в "А" група. На 3 март от 15:30 часа Берое домакинства на лидера Лудогорец. Треньорът на тима от Разград Ивайло Петев днес беше в Нова Загора, за да разузнава съперника.

Берое поведе в резултата срещу Видима-Раковски в 16-ата минута, когато Давид Каядо стреля от пряк свободен удар от около 30 метра и с помощта на вятъра успя да прехвърли вратаря Ивайло Василев - 1:0.

За тима от Севлиево се разписа Ангел Русев малко преди почивката. В 44-ата минута той се възползва от колективна грешка в отбраната на Берое, след като беше оставен непокрит в наказателното поле, преодоля Ивайло Иванов и на празна врата оформи крайното 1:1.

БЕРОЕ - ВИДИМА-РАКОВСКИ 1:1
1:0 Давид Каядо (16), 1:1 Ангел Русев (44)

БЕРОЕ: Ивайло Иванов, Здравко Илиев, Димитър Везалов, Ваня Джаферович, Дюдоне Овона, Ричард Еромоигбе, Елиаш Алвеш, Атанас Чепилов, Антонио Ливраменто, Давид Каядо, Емил Ангелов (Кирил Акалски, Владислав Ямуков, Милен Танев, Слави Жеков, Рангел Абушев, Иван Горанов, Владимир Зафиров, Мартин Райнов, Виктор Софрониев)

ВИДИМА-РАКОВСКИ: Ивайло Василев, Цветомир Панов, Димитър Наков, Георги Иванов, Калин Щърков, Георги Стойчев, Ахмед Хикмет, Руслан Иванов, Тодор Колев, Милен Тонев, Ангел Русев (Николай Митев, Самет Ашимов, Християн Кожухаров, Пламен Кожухаров, Николай Чипев, Максим Стойков)