България не се даде на световния шампион Италия и двубоят между двата тима завърши при резултат 0:0. Така след два изиграни мача в група 8 от световните квалификации нашите имат две равенства – срещу Черна гора (2:2) и Италия (0:0). Тази вечер “лъвовете” не стояха по-зле от италианците, които не защитиха по никакъв начин авторитета си на актуален световен първенец. Срещата се игра пред 40 000 зрители на Националния стадион “Васил Левски” и феновете останаха доволни от престижното равенство.

Двубоят бе равностоен като и двата състава нямаха нито едно сто процентово голово положение. Гостите започнаха с няколко центрирания в нашето наказателно поле, но защитата ни се справи. В 21-ата минута Марто Петров направи едно от типичните си включвания отляво, центрира силно, но не успя да намери никого в наказателното поле, където нямаше защитници на гостите. В 38-ата минута Лусио Вагнер напусна принудително игра заради контузия и на негово място се появи младокът Иван Иванов.

В 55-ата минута Благо Георгиев стреля от пряк свободен удар, но над вратата. Пет минути по-късно Джилардино стреля с глава след центриране на Пепе, но Иванков улови. В 66-ата минута този път нападателят на Удинезе Пепе шутира силно, но вратарят ни отново бе на мястото си.

В 72-ата минута Джилардино получи топката в наказателното поле, Иван Иванов много добре следеше плътно нападателя, а и излезлият напред Иванков намали ъгъла на Джилардино, който стреля, но в аут. В 79-ата минута Де Роси имаше шанс след красив удар, но топката профуча над вратата.

В 88-ата минута бе и един от малкото опасни удари от наша страна дело на Чавдар Янков, но вратарят на Италия Марко Амелия изби. Бербатов притича, но стражът на “адзурите” улови топката. До края на двубоя и двата тима не създадоха положения и логично си разделиха по една точка./БЛИЦ

ВИЖТЕ НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ ТУК

България – Италия    0:0

България: 1.Димитър Иванков, 16. Живко Миланов, 3.Александър Тунчев, 5.Валентин Илиев, 4.Лусио Вагнер (38 - Иван Иванов), 10.Стлиян Петров, 8.Чавдар Янков, 15.Благой Георгиев, 17.Мартин Петров (90 - Ивелин Попов), 7.Велизар Димитров, 9.Димитър Бербатов
Резерви: 12.Георги Петков, 14.Кирил Котев, 2.Станислав Манолев, 6.Иван Иванов, 11.Здравко Лазаров, 13.Ивелин Попов, 18.Емил Гъргоров

Италия: 1.Марко Амелия, 5.Фабио Канаваро, 4.Джорджо Киелини, 3.Андреа Досена, 2.Джанлука Дзамброта, 6.Даниеле Де Роси, 8.Дженаро Гатузо, 10.Рикардо Монтоливо (68  - Симоне Перота), 11.Антонио Ди Натале (68 - Джузепе Роси), 7.Симоне Пепе, 9.Алберто Джилардино (73 - Лука Тони)
Резерви: 12.Морган де Санктис, 13.Даниеле Бонера, 14.Алесандро Гамберини, 16.Алберто Акуилани, 15.Симоне Перота, 17.Джузепе Роси, 18.Лука Тони

Стадион: "Васил Левски" - 40 000 зрители
Съдия: Стефан Ланоа (Франция)
Жълти картони: Киелини, Де Роси, Тони (И)

6.Грузия 3 0 1 2 2:5 1
Следващи мачове: 15.10.: Грузия – България, Ирландия – Кипър, Италия – Черна гора