Созопол и Янтра завършиха 1:1 в мач от седмия кръг на Втора лига. Венцислав Гюзелев откри резултата за домакините в 36-ата минута, и когато отборът се виждаше победител, дойде голямата драма 10 минути преди края на срещата. Съдията Стефан Гурков отсъди дузпа за гостите от Габрово, която породи много напрежение в лагера на "небесносините" и те получиха 3 червени картона. Единствено Диян Молдованов бе от изгонените играчи, които бяха на терена в този момент. Заради сериозните си претенции двама от резервната скамейка също бяха декорирани в червено.

В крайна сметка Петър Казаков се зае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и с точен изстрел оформи крайното 1:1.

Воденият от Сашо Ангелов Янтра остава непобеден от началото на сезона, като до момента има 1 победа и 6 равенства. Созопол е с 1 победа, 1 равенство и 5 поражения.

В друг мач от кръга Спортист (Своге) спечели с 2:1 гостуването си на Миньор в Перник. Светослав Диков откри резултата за "шоколадите". Бившият нападател на ЦСКА 1948 и Локомотив (София) се разписа в 35-ата минута, а в 59-ата минута Йоан Маринов от Спортист покачи на 2:0. В 74-ата минута голмайсторът на домакините Методи Костов върна едно попадение за отбора на Христо Янев, но домакините не успяха да се достигнат поне до точката.

Марица надви с 2:0 Лудогорец II с голове на Станислав Маламов и Веселин Марчев.