ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА стартира със загуба мачовете си през 2023 година, след като отстъпи с 0:1 на Санфрече Хирошима в Турция. В приятелската среща паднаха четири гола, но само един беше признат.

Две минути преди края японците наказаха "червената" защита и се поздравиха с успеха.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Първото полувреме ЦСКА бе по-добрият на терена.  Момчетата на Саша Илич владееха инициативата, но така и не стигнаха до попадение. В 14-ата минута удар на нахлулия в наказателното поле Дюкенс Назон беше блокиран от бранител на японците. След това вратарят Осако парира изстрел на Тибо Вион.

В 19-ата минута Назон засече центриране на Брадли де Нойер, но стражът на Санфрече Хирошима отново се намеси отлично. Пет минути преди края на първата част защитник на японския тим с решителна проява спря хаитянския нападател на "армейците".

На почивката треньорът на ЦСКА Саша Илич смени почти целия си отбор. Неофициален дебют за "червените" направи новото попълнение Тобиас Хайнц. Освен него, на терена се появиха още Димитър Евтимов, Станислав Шопов, Джонатан Линдсет, Илиан Антонов, Иван Турицов, Браян Морено, Енес Махмутович и Галин Минков.

Второто полувреме беше изцяло за тима, в който е бившият голмайстор на Лудогорец Пиерос Сотириу.  Кипърецът обаче не се появи в игра. Десет минути след почивката Евтимов парира далечен удар.  В 65-ата минута Лазар Туфегджич вкара след пас на Браян Морено, но попадението беше отменено заради засада. Повторенията не успяха да убедят в правотата на съдийското решение.

Три минути по-късно гол на Санфрече Хирошима също не беше зачетено заради засада. В 77-ата минута съдиите отмениха трети гол в мача и втори, отбелязан от японците. Вкара го Халифа, но страничният арбитър маркира засада.

В 88-ата минута  Санфрече стигна до гол, отбелязан от Таиши Мацумото. Виновен за попадението бе Амос Юга, който тръгна да изнася топката, но я загуби.

"Червените" нямаха време за реакция и записаха негативен резултат в първата си среща на турска земя.

ЦСКА – САНФРЕЧЕ ХИРОШИМА 0:1
0:1 Таими Мацумото (88)88)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 15. Тибо Вион, 2. Юрген Матай (к), 4. Мено Кох, 5. Брадли де Нойер, 6. Християн Петров, 3. Жеферсон Телес, 26. Марселино Кареасо, 27. Маурисио Гарсес, 23. Жираир Шагоян, 9. Дюкенс Назон.
Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 12. Илия Шаламанов (в), 16. Асен Дончев, 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 13. Галин Минков, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 14. Тобиас Хайнц, 17. Бисмарк Чарлс, 18. Илиан Антонов, 20. Радослав Живков, 21. Амос Юга, 24. Павел Жабов, 28. Браян Морено, 30. Дауда Бамба

Санфрече Хирошима: 38. Осако, 2. Сумийоши, 5. Мацумото, 6. Аояма, 9. Виейра, 10. Моришама, 11. Мицута, 18. Кашива, 19. Сасаки, 30. Шибасаки, 32. Кошимичи

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023