Бившият футболист и директор в Левски Христо Йовов е рожденик днес. Бижутера, който в момента е играещ старши треньор на четвъртодивизионния Спортист (Своге) навърши 40 години.

Роден е на 4 ноември 1977 година. По-голямата част от кариерата си Йовов прекара на "Герена". С екипа на Левски има на сметката си 307 мача във всички турнири, в които е отбелязал 87 гола.

Със "сините" Йовов печели три шампионски титли - 2006, 2007 и 2009 година. Има и толкова купи - 1998, 2005 и 2007 г., както и Суперкупи - 2005, 2007 и 2009 г.

Играл е още в Мюнхен 1860, Локомотив (София), Литекс, Аполон и Арис (Лимасол). За националния отбор на България записва 29 мача, в които е точен 5 пъти.

В евротурнирите има 41 мача и 7 гола (10 мача в КЕШ - 7 за Левски и 3 за Литекс, 2 мача и 1 гол за Левски в КНК и 29 мача и 5 гола в турнира за Купата на УЕФА - 17 мача и 4 гола за Левски и 12 мача и 2 гола за Литекс). Отбелязва гол на световния и европейски шампион по футбол - Фабиен Бартез. Попадението за 1:0 срещу Олимпик (Марсилия) в мач от четвъртия кръг за Купата на УЕФА на 1.12.2005 г., затвърждава прякора му - Бижутера.

Екипът на БЛИЦ пожелава на Бижутера дълголетие, още радостни мигове с любимия Левски, както и още много успехи в личен и професионален план! Честит юбилей!