Пролетният дял на Югозападната “В” група започна с един прекратен и един отложен мач. В 20-ия кръг на групата съдията бе принуден да прекрати в 83-ата минута срещата между Авангард (Бачево) и “Ботев” (Ихтиман). Фенове на домакините нахлуха на терена при резултат 1:1 в 83-ата минута. Вратарят на гостите извършил нарушение срещу играч на домакините, което отприщило гнева на привържениците.

Двубоят между Балкан (Ботевград) и Перун (Кресна) не се състоя заради недобре почистен и наводнен терен в Ботевград. Дежурният делегат и тримата рефери, начело с Борислав Колев, не позволиха мачът да се състои, въпреки желанието и на двата отбора. На заседание на Зоналния съвет днес ще бъде решено дали срещата да бъде пренасрочена, или домакините от Балкан да загубят служебно.

Бенковски (Пазарджик) – Локомотив (Септември) 0:1
Авангард (Бачево) – “Ботев” (Ихтиман) – прекратен в 83-ата минута при резултат 1:1