ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Българският национален отбор по футбол за младежи победи силния тим на Израел с 1:0 у дома в среща от група D на евроквалификациите. Нашите записаха първи успех в битката за континенталния форум срещу полуфиналиста от последното европейско първенство за младежи и временно заемат второ място в групата с 4 точки преди края на останалите срещи.

Наставникът на тима ни Александър Димитров, който днес празнува 47-ия си рожден ден, можеше да разчита на Никола Илиев, Християн Петров и Станислав Шопов, които доскоро бяха част от мъжкия национален отбор и определено повлияха на хода на мача.

Именно един от тях - Никола Илиев проби в първите минути и подаде към Емил Ценов, чийто удар обаче бе блокиран. Малко след това Петър Андреев опита далечен изстрел, който обаче не бе точен.

По-активната игра на България продължи и след четвърт час игра Шопов стреля, но изстрелът му бе спрян от защитник на гостите. Две минути след това Никола Илиев също пробва от сериозна дистанция, но изпълнението му мина високо над напречната греда.

Никола Илиев за пореден път нахлу в наказателното на израелците в 20-ата минута. Последва центриране към Мартин Стойчев на далечната греда, който стреля, но встрани от целта.

Първият точен удар към нашата врата дойде едва в 25-ата минута на срещата, в която Кранчеполски опита да изненада Пламен Андреев, но прати топката в ръцете му.

Секунди по-късно Станислав Шопов бе близо до гол за България, но ударът му бе спасен.

След малко повече от половин час игра Емил Ценов шутира от сериозна дистанция по земя - точно, но без проблеми за стража на гостите.

Последва добра атака на Израел и удар, който след рикошет премина на сантиметри от българската врата.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Началото на втората част можеше да е неприятно за България след грешка на Йеленкович, но Християн Петров и Пламен Андреев се справиха с общи усилия.

Малко след това Мартин Сораков се възползва от лошо подаване към вратаря на Израел, отне топката и я пусна към Никола Илиев, последва финт и удар във вратата за 1:0.

След попадението гостите упражниха натиск, но отбраната на нашите се справи.

Емил Ценов можеше да удвои резултата в наша полза в 72-ата минута след бомбен удар от дистанция, но вратарят на Израел отби топката.

Десет минути преди края Асен Митков стигна до топката на метър от вратата, но падна в наказателното поле без контакт с вратаря на гостите, заради което получи жълт картон за симулация.

В края Израел опита да стигне до равенството, но младежкият ни национален отбор се справи и запази резултата.

Припомняме, че тимът ни стартира с равенство (1:1) срещу Естония, при което съперникът стигна до точката след несъществуваща дузпа.

БЪЛГАРИЯ (младежи) - ИЗРАЕЛ (младежи) 1:0
1:0 Никола Илиев (50')

Стартови състави на двата тима:

Bulgarian Football Union - WikipediaБЪЛГАРИЯ: 23. Андреев , 2. Стойчев, 5. Йеленкович, 4. Петров, 15. Атанасов, 20. Стоянов (90+5'  3. Мирчев), 6. Ценов, 8. Шопов (80'  22. Митков), 11. Андреев (46'  17. Сораков), 9. Николов (76'  16. Хвойнов), 10. Илиев  (76'  19. Златев)

Israel Football Association - WikipediaИЗРАЕЛ: 1. Дзарфати, 6. Азулай, 2. Феинголд, 3. Шакед Шломо, 12. Фучс, 15. Абед, 20. Дзенет, 21. Кранчеполски, 9. Горно, 7. Халаили, 19. Ганах

Стадион: "Александър Шаламанов", София
Съдия: Иракли Квирикашвили (Грузия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!