Славия постигна втора победа в контролите под ръководството на новия треньор Хосе Мария Бакеро, след като надви Септември (София) с 3:2 в Разлог. "Белите" водеха с 2:0 с голове на Тони Тасев и Роберто Райчев преди отборът на Красимир Балъков да успее да изравни. Септемврийци се върнаха в мача с попадения на Атанас Кабов и Борислав Маринов. Юношата на Славия Роберто Райчев донесе успеха на тима с третия си гол в приятелските мачове на отбора това лято.

В 12-ата минута Джорджо Димитров игра с ръка в наказателното поле на отбора от втора дивизия и Тони Тасев реализира за 1:0.

След почивката новият треньор на “белите” Хосе Мария Бакеро направи множество промени в състава. В 57-ата минута Сибиру Кейта отправи диагонален удар, който беше избит, а при добавката Райчев направи 2:0.

Септември изненадващо достигна до равенство, в рамките на само 180 секунди. В 64-ата минута Атанас Кабов се разписа от дузпа, а Борислав Маринов също имаше късмет да преодолее Николай Кръстев.

Четвърт час преди края на двубоя Йон Бакеро подаде за Роберто Райчев, който финтира технично защитата на Септември и с премерен удар от наказателното поле фиксира крайното 3:2, подпечатвайки втория успех за славистите по време на лятната подготовка. Райчев има три попадения в първите две контроли на отбора през лятната пауза.

Следващата проверка на Славия е на 4 юли с новака в елита Крумовград.

СЛАВИЯ - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 3:2
1:0 Тони Тасев (12-дузпа), 2:0 Роберто Райчев (57), 2:1 Атанас Кабов (64-дузпа), 2:2 Борислав Маринов (66), 3:2 Роберто Райчев (75)

Състав на Славия: Илиян Илиев, Георги Търтов, Валентин Петров, Емил Мартинов, Виктор Генев, Людовик Соарес, Иван Минчев, Ерол Дост, Тони Тасев, Кристиан Добрев, Владимир Николов (като резерви влязоха Николай Кръстев, Денислав Алрександров, Венцислав Керчев, Натан Гасама, Сибиру Кейта, Кристиян Стоянов, Роберто Райчев, Галин Иванов, Йон Бакеро, Чунг До, Ертан Томбак, Емил Стоев)

Следете с БЛИЦ: Лятна подготовка 2023