Локо (Мз) се превръща в един от сериозните претенденти за изпадане. Тимът загуби като гост на Черно море с 0:2. За “моряците” откри юношата Румен Николов, а малко след това Предраг Пажин си вкара автогол.

Локомотив остава на фаталната 14-а позиция с 21 точки и малък шанс да се спаси. Черно море събра 39 точки и се изкачи до шестата позиция.

Домакините започна уверено и в 10-ата минута откриха резултата. Младият Румен Николов стреля с глава, а Йордан Господинов закачи топката, но не успя да я избие. В 32-ата минута вратарят сгреши, като излезе напред, а Предраг Пажин си вкара автогол за 2:0.

През второто полувреме Локомотив създаде няколко чисти положения, но Илко Пиргов бе блестящ на вратата на Черно море./БЛИЦ

ЧЕРНО МОРЕ – ЛОКО (Мз) 2:0
1:0 Николов (10), 2:0 Пажин (32-авт)

Черно море:
26.Илко Пиргов, 15.Александър Александров, 6.Танко Дяков, 5.Николай Домакинов, 28.Ели Маркес, 10.Даниел Димов, 3.Жуниор, 77.Йордан Юруков (55 - Ст. Стоянов), 90.Румен Николов (67 - Ратников), 8.Атанас Борносузов, 14.Георги Божилов (60 - Т. Колев)

Локо (Мз): 23.Йордан Господинов, 3.Кирил Джоров, 9.Предраг Пажин, 4.Николай Христозов, 16.Димитър Петков, 17.Мартин Керчев (69 - Балджийски), 7.Страти Илиев, 20.Анатоли Тодоров (53 - Табаков), 12.Десислав Русев, 10.Исмаил Иса, 2.Мартин Кавдански

Стадион: “Тича”
Съдия: Вихрен Манев
Жълти картони:
Дяков, Николов, Кондев (Ч), Петков, Пажин, Балджийски, Дончев (Л)

Срещата по минути!
1
– Начало на мача
9 - Греда за Черно море след удар на Румен Николов
10 - ГОООЛ! 1:0 за Черно море. Юношата Румен Николов стреля с глава, Господинов закачи топката, но тя влезе във вратата
24 -
Пробив на Юруков, халфът стреля, но на сантиметри над вратата
32 - ГОООЛ! 2:0 за Черно море. Пажин опита да върне с глава към Господинов, който бе излязъл, и си вкара автогол