ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Локомотив (София) спечели с 2:1 гостуването на Етър от 23-ия кръг на Еfbet Лига и се изкачи на десетото място във временното класиране. Воденият от сърбина Данило Дончич столичен тим събра 25 точки. "Болярите" oстават последни в таблицата с 13 точки.

Горка Ларучея си вкара автогол в 54-ата минута и Локомотив поведе на стадион "Ивайло". В 81-ата Иван Василев изравни и върна надеждите на "болярите", които обаче не издържаха в края. Включилият се като резерва Ивайло Найденов донесе победата на "железничарите". 25-годишният халф, който е юноша на Левски, наказа Мартин Величков в 89-ата минута - 2:1 за тима от "Надежда", който спечели второ поредно гостуване след 1:0 над Хебър в Пазарджик на 16 февруари.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Преди почивката не падна гол, а два пъти гредите бяха верен помощник на вратаря на Локомотив Александър Любенов. След половин час игра Жан-Марк Тибуе центрира, Мартин Моран засече с глава, топката се отби в напречната греда, след което попадна в Ловре Кнежевич. Хърватинът можеше да се разпише, но Бруно Франко изчисти от голлинията. В 37-ата минута нападателят на Етър Иван Василев надскочи Диме Димов, като и този път топката се отби в напречната греда. Тя се върна при деветката на "болярите", който отново стреля, Любенов спаси, а след това Красимир Милошев блокира Василев.

В началото на втората част Локомотив наказа домакините за пропуските им през първата част. Красимир Милошев центрира, а Горка Ларучеа заби топката в собствената си врата - 1:0 за "железничарите".

В 65-ата минута Красимир Станоев беше много близо до отбелязването на страхотен гол. Играчът на Етър видя, че Мартин Величков е излязъл доста напред и отправи изстрел зад центъра, стражът все пак успя да се върне назад, за да чукне топката и да я прати в страничния стълб.

В 81-ата минута Иван Василев изравни за Етър, като след удара му се получи рикошет в крака на Гонсало Кардосо и топката прехвърли Любенов за 1:1.

Малко след това Величков с блестяща намеса не позволи на Валентин Николов да се разпише. Това обаче стори резервата Ивайло Найденов, който в 89-ата минута вкара за 2:1 за Локомотив (София) след отлично подаване на Стив Траоре.

ЕТЪР - ЛОКОМОТИВ (Сф) 1:2
0:1 Горка Ларучея (54-автогол), 1:1 Иван Василев (81), 1:2 Ивайло Найденов (89)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
6 - Мощен изстрел на капитана на Етър Георги Ангелов от дистанция, Александър Любенов успя да спаси с върха на пръстите си, избивайки топката в ъглов удар.
29  Греда! Жан-Марк Тибуе центрира, Мартин Моран засече с глава, топката се отби в напречната греда, след което попадна в Ловре Кнежевич, хърватинът опита да се разпише, но Бруно Франко изчисти от голлинията.
37  Греда! Тибуе центрира, Иван Василев надскочи Диме Димов, но изпрати топката в напречната греда. Тя се върна при нападателя, който отново стреля, Любенов спаси, а след това Красимир Милошев блокира деветката на домакините.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
54  АВТОГОЛ! 1:0 за Локомотив (София), след като Горка Ларучея засече с глава топката в собствената врата след центриране на Красимир Милошев.
65  Греда! Халфът на гостите Красимир Станоев видя, че Мартин Величков е излязъл доста напред и отправи изстрел зад центъра, стражът на Етър все пак успя да се върне назад, за да отклони топката, която летеше право в мрежата му, и я изпрати в дясната греда, след което я изчисти.
81  ГОЛ! Етър изравни - 1:1. Николай Янков пусна извеждащо подаване към Иван Василев, той стреля, топката рикошира в крака на Гонсало Кардосо и излъга Александър Любенов, прехвърляйки го.
87  Блестяща намеса на Величков, който спаси опрасен изстрел на Валентин Николов.
89  ГОЛ! Локомотив (София) отново повежда, Ивайло Найденов вкара за 2:1. Стив Траоре овладя подаване вляво в наказателното поле на Етър и центрира към далечната греда за юношата на Левски, който засече топката в мрежата на Величков.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+6 - Край на мача.

Етър
ЕТЪР: 22.Мартин Величков, 15.Георги Ангелов (к), 4.Георги Александров, 6.Горка Ларучея  (76  23.Моузес Кандидус), 10. Ловре Кнежевич (86  77.Мартин Николов), 18.Йоахим Гонзалес (86  14.Ивайло Димитров), 8.Мартин Моран (64  28.Николай Янков), 2.Хосекарлос Ван Ранкин , 94.Жан-Марк Тибуе, 13.Дидис Лутумба Пита, 9.Иван Василев
Резерви: 12.Кристиян Секулич, 5.Килиян Гюсъм, 33.Луис Мина, 77.Мартин Николов, 14.Ивайло Димитров, 28.Николай Янков, 23.Моузес Кандидус, 17.Атанас Атанасов, 20.Радослав Найденов
Треньор: Светослав Петров
Локомотив София
ЛОКОМОТИВ (София): 24.Александър Любенов, 4.Диме Димов, 12.Бруно Франко, 2.Гонсало Кардосо, 26.Красимир Милошев , 31.Красимир Станоев, 13.Селсо Рапосо  (69  22.Ивайло Найденов), 10.Валентин Николов, 21.Антони Иванов (68  15.Лука Иванов), 16.Симеон Meчев (85  98.Стив Траоре), 45.Димитър Митков (90+5  9.Калоян Кръстев)
Резерви: 88. Жарко Истатков, 22.Ивайло Найденов, 44.Мики Орачев, 15.Лука Иванов, 98.Стив Траоре, 93.Стефан Ламбезе, 77.Ерик Манолков, 8.Бойчо Величков, 9.Калоян Кръстев
Треньор: Данило Дончич

Велико Търново, стадион "Ивайло"
Съдия: Георги Иванов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР