Спартак (Плевен) измъкна инфарктна победа с 3:2 при гостуването си на Левски (Карлово). Мачът бе от 28-ия кръг на Втора лига и се игра в град Хисаря. Това бе първи двубой за новия треньор на Спартак Момчил Челестинов, който преди дни смени Александър Георгиев.

Гостите от Плевен се нуждаеха на всяка цена от трите точки, за да не бъдат сред четирите изпадащи.

В 11-ата минута Георги Чакъров даде преднина на Спартак, разписвайки се от воле. После съотборниците му пропиляха няколко добри положения. В 57-ата минута вече изпадналият от Втора лига Левски (Карлово) изравни. Точен за 1:1 бе Илиас Игнатидис, а в 76-ата Кевин Нцхо направи пълен обрат за домакините - 2:1.

В 82-ата минута отново юношата на Левски Георги Чакъров се разписа - 2:2. В добавеното време Спартак стигна до инфарктната победа с гол на Велимир Попчев - 2:3.

След успеха тимът от Плевен събра 30 точки и е на три от спасителното 12-о място, заемано в момента от ЦСКА II.

Стартовият състав на Спартак: Димитър Пантев, Стенислав Георгиев, Мартин Митов, Родриго Нанителамио, Димитър Буров, Цветелин Радев, Никола Мицански, Кевин Озей, Крис Гади, Георги Чакъров, Рангел Абушев

Втора професионална лига, сезон 2016/2017, 28 кръг:

13 май, събота, 18:00 часа:
Лудогорец II - Оборище (Панагюрище) 1:1

1:0 Жоао Пауло (39), 1:1 Димитър Алексиев (81)

Левски (Карлово) - Спартак (Плевен) 2:3
0:1 Георги Чакъров (11), 1:1 Илиас Игнатидис (57), 2:1 Кевин Нцхо (76), 2:2 Георги Чакъров (82), 2:3 Велимир Попчев (90)

Банско - Септември (София) 0:1
0:1 Костадин Аджов (11)

Несебър - Поморие 0:1
0:1 Ахмед Ахмедов (42)

Царско село - Локомотив (София) 3:0
1:0 Павел Петков (18-дузпа), 2:0 Павел Петков (33), 3:0 Георги Коруджиев (45)

14 май, неделя, 18:00 часа:
Созопол - Етър 1:1
1:0 Кристиян Пешов (4), 1:1 Джихат Кямил (59)