Черноморец (Балчик) и Локомотив (София) направиха зрелищно 2:2 в мач от осмия кръг на Втора лига. Нападателите на двата тима Владислав Мирчев и Илия Димитров бяха главните действащи лица, тъй като отбелязаха по два гола.

В 36-ата минута Мирчев откри за тима на Георги Иванов - Геша. Бившият нападател на БАТЕ Борисов бе точен от дузпа - 1:0. В 57-ата Мирчев удвои, след което голмайсторът на гостите и младежки национал Илия Димитров се развихри. Юношата на Левски първо намали от дузпа в 63-ата минута, а след това вкара и второ попадение в 83-ата минута. Младокът вече има шест гола от началото на сезона във Втора лига.

Равенството свали Локомотив (София) от първото място, като тимът на Младен Додич остана с 16 точки на третата позиция. Лидер с 18 е Царско село, а втори излезе Ботев (Враца) - със 17 точки. Черноморец (Балчик) е девети с 11 точки.

ВТОРА ЛИГА, ОСМИ КРЪГ
15 септември 2017 г. (петък), 17:00 часа
Струмска слава – Нефтохимик 1:0

1:0 Борислав Николов (32)

Несебър - Марица 4:0
1:0 Емануил Манев (6), 2:0 Иван Колев (30), 3:0 Иван Колев (70), 4:0 Емануил Манев (76)

15 септември 2017 г. (петък), 18:00 часа
Созопол - Ботев (Гълъбово) 2:2

1:0 Антонио Георгиев (9-авт), 1:1 Иван Цачев (24), 1:2 Иван Винков (30), 2:2 Кристиян Тафраджийски (42)

16 септември 2017 г. (събота), 17:00 часа
Черноморец (Балчик) - Локомотив (София) 2:2

1:0 Владислав Мирчев (36-дузпа), 2:0 Владислав Мирчев (57), 2:1 Илия Димитров (63-дузпа), 2:2 Илия Димитров (83)

Поморие - Монтана 0:2
0:1 Петър Атанасов (24), 0:2 Александър Манолов (59)

Царско село - Лудогорец II 3:2
1:0 Светослав Диков (5), 1:1 Светослав Ковачев (25), 2:1 Павел Петков (51-дузпа), 2:2 Светослав Ковачев (78), 3:2 Салас Окечукво (87)

16 септември 2017 г. (събота), 18:00 часа
Локомотив (Горна Оряховица) - Ботев (Враца) 1:3

0:1 Янаки Смирнов (15), 1:1 Деян Христов (54), 1:2 Борислав Борисов (71), 1:3 Борислав Борисов (77)

Литекс - Оборище (Панагюрище) 1:0
1:0 Георги Търтов (7)