Втородивизионният Академик (Свищов) постигна най-голямата си победа в досегашните контролни срещи. „Студентите” разбиха с 5:0 третодивизионния Бенковски (Бяла) на терена на Стопанска академия в крайдунавския град, информира sport-vt. Отличи се юношата на Литекс Кристиян Тафраджийски, който наниза хеттрик за крайния успех.

В 12-ата минута опитният Десислав Русев откри резултата, след като бе изведен прецизно сам срещу вратаря на гостите. Атаките на свищовлии продължиха и до почивката Тафраджийски удвои резултата с глава след центриране.

Красив гол вкара Мартин Методиев за 3:0 с хубав удар точно под сглобката на гредите. До края отново се прояви Кристиян Тафраджийски, който завърши точно още две атаки на „студентите” за крайното 5:0.

Междувременно треньорът Стойчо Стоев продължава да редуцира групата, за да я сведе до необходимите 20 футболисти. От отбора вече си тръгнаха Максим Стойков и миналогодишният голмайстор Любо Александров.