Юношите младша възраст на Люлин (родени 1997 година) започна с летящ старт пролетния полусезон в столичното първенство. Тимът има нов треньор – юношата на ЦСКА Ивайло Василев. В дебюта си младият наставник постигна успех – 2:1 срещу Локомотив (София). След победата Люлин е на 8-о място с 23 точки, колкото има и седмият Левски-Раковски. Лидер е ЦСКА с 43 точки, следван от “Левски” с 40.

И двата гола за Люлин реализира Мартин Георгиев. В 45-ата минута Локомотив организира отлична атака отдясно, топката стигна до Иван Голчев, който нацели напречната греда. В 47-ата минута Мартин Георгиев от Люлин бе изведен на чиста позиция, защитата на "железничарите" го остави и той реализира за 1:0. В 63-ата минута Локомотив изравни след грешка на бранителите на домакините и вратаря Каменов. Йордан Ризов вкара за 1:1. Девет минути преди края Локомотив сбърка в своята половина, топката бе открадната и поднесена на Мартин Георгиев, който за втори път опъна мрежата - 2:1 за Люлин.

Люлин - Локомотив (Сф) 2:1
1:0 Мартин Георгиев (47), 1:1 Йордан Ризов (63), 2:1 Мартин Георгиев (71)

Люлин: Цветомир Каменов, Константин Борисов, Петър Никифоров, Теодор Недков, Ивелин Тодорин, Дейвид Еленков, Марио Велинов (Теодор Вуков), Атанас Бадалов-капитан (Георги Стефанов), Мартин Радков (Иван Методиев), Мартин Георгиев;
Треньор: Ивайло Василев

Локомотив: Димитър Гълъбов, Петър Христов, Денис Мартинов, Цветан Христов, Цветомир Ангелов, Иван Мартинов (Николай Лазаров, Ивайло Чавдаров), Благовест Ненов, Йордан Ризов-капитан, Цветелин Манов (Виктор Дилов), Марио Граховски (Георги Красимиров), Иван Голчев (Илиян Тасев);
Треньор: Кирил Метков

Съдии: Емил Косев, Георги Тричков, Адриан Ангелов (от София)
Жълт картон: Петър Христов (Локомотив)