Юношеският национален отбор на България (родени 1994 година) завърши 1:1 с третодивизионния Созопол в учебна игра, която се състоя на стадиончето в старинния курортен град.

Преди почивката централният нападател на Созопол Стефан Тошков откри резултата, а пет минути преди края на редовното време Милен Гамаков изравни за националите с удар извън границите на наказателното поле.

Селекционерът на националния отбор до 19 години Владимир Стоянов пусна два различни състава във всяко полувреме, за да прецени състоянието на всички. Под негово ръководство в момента се подготвят 22-ма футболисти, като четирима трябва да отпаднат до неделя, когато БФС ще заяви групата в УЕФА.

Националите в тази възраст се готвят за участие в Елитния квалификационен кръг в своята възраст и в началото на юни месец заминават за Португалия. Там нашите ще спорят с Дания, Португалия и Чехия.