Юношеският национален отбор на България за родените след 1 януари 1998 година спечели с 2:1 срещу сборна селекция на Вестфалия в приятелски мач, игран на „Царско село“. Момчетата на Александър Георгиев стигнаха до пълен обрат, след като немците поведоха още в десетата минута.

В разширения списък на гостите личаха имената на седем момчета от Борусия (Дортмунд), по четирима от Шалке 04 и Бохум, двама от Арминия (Билефелд) и един от Пройсен Мюнстер.

България стигна до равенството в 22-ата минута. Нашите отнеха топката след чудесна преса, Илиян Стефанов комбинира с Валентин Йосков, нападателят на Черно море финтира бранител на съперника и с мощен изстрел простреля вратаря на Вестфалия. Отново Йосков бе точен за 2:1 в 43-ата минута. Исмет Рамадан успя да задържи умело топката и с отличен пас изведе своя съотборник сам срещу вратаря. Йосков не трепна и оформи крайния резултат.

До края на двубоя българите удариха и две греди. В 50-ата минута Божидар Божилов качи топката на главата на Йосков, който бе спрян по пътя към хеттрика от гредата. След час игра и Божилов имаше същия малшанс, когато сам срещу вратаря изпрати топката в десния страничен стълб. Алекс Боримиров също имаше отлична ситуация, но шутира покрай вратата.

Двата тима ще се срещнат отново в неделя, пак от 16:00 часа на „Царско село“.

„Много съм доволен, това беше хубава проверка за нас, в която се изправихме срещу футболисти от водещите немски клубове. 60-70% от германските национални тимове са съставени от играчи от Вестфалия, а това не е случайно, все пак говорим за най-големия регион в тяхната страна, наброяващ 12 000 000 жители. Успяхме да сравним нашето ниво с тяхното, което е изключително полезно. И се вижда, че ни чака много  работа. Тази победа ще ни даде самочувствие, а и дойде след хубава игра“, каза след контролата селекционерът Александър Георгиев.