Юношеският национален отбор на България до 19 години завърши участието си на „Алкудия Къп“ така, както го започна – с победа. Момчетата на Александър Димитров обърнаха Япония от 0:1 до 2:1 след изключително силно второ полувреме. Мачът се оказа и директен спор за третото място в крайното подреждане в групата, след като Аржентина и Канада си осигуриха първите две позиции ден по-рано. С трите точки „лъвовете“ изместиха „самураите“ от третото място, като събраха общо 6 след актив от два успеха и две поражения. Японците имат 4, Беларус остана с 1, а лидерите Аржентина и Канада са с по 9 точки.

И този път селекционерът Александър Димитров направи доста промени в стартовата единайсеторка в търсене на освежаване – Георги Китанов, Васил Попов, Пламен Гълъбов, Станислав Дрянов и Милчо Ангелов се завърнаха сред титулярите.

„Лъвовете“ имаха интересно положение още във 2-ата минута. Милчо Ангелов успя да се освободи в лявата зона на нашата атака и върна топката към Александър Василев, чийто остър удар отиде над вратата. Япония поведе при първия си точен изстрел. Кобаяши получи топката близо до дузпата и въпреки намесата на Георги Китанов се стигна до попадение в нашата мрежа.

Четвърт час преди края на първото полувреме Борислав Цонев преодоля няколко съперника и потърси изстрел с десния крак от границата на наказателното поле, изпращайки топката близо до лявата греда.

След почивката България заигра с двама нападатели, като Смаил Креболиев зае мястото на Васил Попов, а Александър Василев бе върнат като десен защитник. В 43-ата минута именно Креболиев изведе Борислав Цонев сам срещу вратаря на азиатците, но полузащитникът на "Левски" не успя да реализира. Секунди по-късно далечен удар на Преслав Петров бе отклонен от Ямада. 20 минути преди края пак Ямада спаси японците, този път отразявайки фаул на Боби Цонев.

В следващата атака нашите разиграха чудесно, топката се озова в Милчо Ангелов след подаване на Станислав Дрянов и с десния крак нападателят на Черноморец изравни с шут от 6-7 метра. В 53-ата минута Креболиев комбинира с Ангелов, а шутът на нашия голмайстор бе спасен от Ямада. Шанс се откри и пред Станислав Дрянов, а неговият слаб изстрел от 12 метра не бе проблем за вратаря на „самураите“.

„Лъвовете“ достигнаха до пълен обрат в последната 70-ата минута. Резервата Георги Минчев се ориентира страхотно при рикошет след отиграване на Борислав Цонев и с десния крак изпрати топката в горния ляв ъгъл. Трите точки осигуриха не само третото място на нашия отбор в групата, а и петата позиция в крайното подреждане. Отборът ни събра повече точки от три тима в другата група – Австралия, Саудитска Арабия и Катар.

За полуфиналите се класираха Аржентина, Канада, Испания и Мексико. Нашият отбор се прибира в България в 23:55 часа в понеделник, 19 август, с полет от Мадрид.