Юношеският национален отбор на България до 16 години загуби от Нидерзаксен U16 с 1:2 в първата от двете контроли между тимовете, която се проведе на Националната футболна база в Бояна.

Шест минути след началото на двубоя Петър Георгиев бе близо до гола, но ударът му се отби в горната греда. В 20-та минута Красимир Пенчев стреля от дистанция, но стражът Кьокелсум спаси. В 30-та минута гостите от Германия откриха резултата. Браун центрира в наказателното поле към Горни, който реализира с глава.

Две минути след подновяването на играта вратарят на Нидерзаксен отново трябваше да се намесва след удар Мартин Петков. В 51-та минута националите възстановиха статуквото. Резервата Кристиян Атанасов центрира към Иво Казаков, който бе оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата. Две минути по-късно Горни отново даде аванс на гостите, след като преодоля стража с техничен удар отблизо. До края на двубоя младите „лъвове“ можеха да обърнат развоя на срещата, но Кьокелсум отрази удар с глава на български играч след корнер, а 3 минути преди края Никола Мартинов стреля над вратата, след като бе изведен сам срещу вратаря.

Следващата контрола между двата отбора ще се проведе в сряда, 11 октомври на Националната футболна база.

България U16 – Нидерзаксен U16 1:2
0:1 Горни (30), 1:1 Казаков (51), 1:2 Горни (53)

България U16: Милко Баданов (Ботев Пд.), Валентин Цветанов (Лудогорец), Християн Петров – к.(ЦСКА-София), Алекс Луканов (Лудогорец), Любомир Митков (ЦСКА-София), Димитър Василев (Лудогорец), Преслав Папарков (Дунав Рс.), Петър Георгиев (Лудогорец), Красимир Пенчев (Славия), Иво Казаков (Ботев Пд.), Мартин Петков (Левски)
Резерви: Никола Виденов (Славия), Добрин Денев (Левски), Никола Маринов ( Берое), Кристиян Атанасов(ЦСКА-София), Богдан Костов (Левски), Илиян Василев (Локомотив Сф.), Стефан Попов (Сант Андрю),Емил Ценов (ЦСКА-София)
Селекционер: Марчо Дафчев