България до 17 години отстъпи на Таджикистан след 4:5 при дузпите в мач за 5-8 място на престижния международен турнир Кубок Развития за юноши (родени 2002 г). Редовното време завърши 1:1 (0:0), като таджиките откриха резултата в 62-ата минута чрез Рустам Соиров. 10 минути преди края халфът на Нефтохимик (Бургас) Димо Кръстев изравни.

На 28-и януари (понеделник) България ще играе за 7-о място с Белгия, след като днес младите белгийски таланти отстъпиха с 2:4 на Исландия.

Състав на България: Радостин Георгиев, Анастас Пемперски, Стефан Статев (76- Лазар Боянов), Мартин Сораков (58- Марк Емилио Папазов), Димо Кръстев, Пламен Цончев (67- Георги Мавродиев), Валентин Николов, Николай Калинов (76- Георги Пенелов), Александър Бучков, Антон Бакалов, Мартин Христов