Юношеският национален отбор на България до 19 г. записа категоричен успех с 3:0 над връстниците си от Индонези във втория си двубой от четиристранния приятелски турнир в Хърватия. Играчите на Ангел Стойков не оставиха съмнение в превъзходството си в нито един момент от двубоя, макар че и трите попадения паднаха в заключителните минути на срещата.

Още от първата минута българският тим притисна съперника, но малшансът, както и крайно дефанзивните действия на съперника, го лишиха от удобна преднина преди почивката. Въпреки че направи много промени в състава си през втората част, България продължи да доминира.

Резултатът беше открит в 76-ата минута, когато нападателят на Левски Мартин Петков с глава се разписа след центриране от фаул. Седем минути по-късно Станислав Шопов удвои преднината на нашите с изстрел от далечно разстояние. В 85-ата минута отново Петков оформи класическата победа на „лъвчетата“ след пас на Емил Колев.

Както е известно, в първия си мач в Хърватия България U19 загуби с 2:3 от домакините. Последният двубой на тима на Ангел Стойков на турнира е срещу Саудитска Арабия на 8 септември.

Съставът на България: 23. Иван Дичевски, 14. Георги Александров, 3. Димитър Жеков, 4. Християн Петров, 17. Димитър Тонев, 6. Павел Георгиев, 19. Томислав Папазов, 7. Станислав Шопов, 8. Александър Тодоров, 9. Мартин Петков, 11. Кристиян Добрев
През второто полувреме в игра влязоха: 1. Кристиан Томов, 2. Александър Ганчев, 5. Йоан Бауренски, 10. Владимир Николов, 12. Виктор Николов, 13. Кольо Станев, 15. Мартин Атанасов, 18. Димитър Стоянов, 20. Емил Колев, 22. Петър Караангелов