Селекциите на Малта U19 и България U19 направиха ново равенство. След нулевото равенство в първия двубой вчера давата тима завършиха при 1:1.

Проверките се играха на тренировъчната база на Малтийската футболна асоциация.

През първата част българите изцяло доминираха. С най-сериозните възможности се отчете Емил Найденов в средата и в края на полувремето. В 20-ата минута бе извършена принудителна смяна поради контузия на Ивайло Видев.

През втората част домакините откриха резултата при единствена възможност, която се откри за тях. След грешка в защита капитанът Николас Агиус реализира в 48-ата минута.
Изравнителното попадение пък дойде в 75-ата минута, когато се разписа Валентин Доцев - 1:1.

Съставът на България: 12. Александър Андреев, 5. Михаил Полендаков (2. Дейвид Михалев 62‘), 10. Валентин Доцев, 4. Виктор Любенов, 6. Ивайло Видев (8. Джанер Садетинов – 20‘), 7. Константин Димитров (14. Александър Маринов 62‘), 15. Божидар Петров, 17. Васил Каймаканов, 19. Емил Найденов, 22. Велиян Видолов (11. Адриан Райчев 62‘), 18. Кубрат Йонашчъ (К)