Националният юношески тим (родени след 1 януари 1998 г.) направи 2:2 срещу сборна формация на Долна Саксония в дъжд и на кален терен във втората контрола в комплекса "Царско село".

Валентин Йосков на два пъти даде преднина на българите с попадения в 12-ата и 48-ата минута, съобщи viasport.bg. Немците първо изравниха в края на първите 40 минути, а вторият път малко след 2:1. При 1:0 Йосков удари греда.

Селекционерът Александър Георгиев направи само една промяна в стартовия състав в сравнение с първата проверка, завършила 2:5 - на мястото на вратаря Даниел Наумов излезе Илиян Узунов.

Силен дъжд заваля в средата на първата част и разкаля терена, като затрудни най-вече българите, които днес бяха по-близо до успеха от своя противник. След почивката игрището приличаше повече на блато. На 24 и 27 октомври пък ще са проверките срещу Вестфалия (Германия).

България: Илиян Узунов, Димитър Савов, Минко Ластарджиев, Кристиян Славов, Милен Младенов, Георги Русев (70-Фабиен Георгиев), Алекс Боримиров (62-Рикардо Детелинов), Георги Янев-капитан, Валентин Йосков, Илиян Стефанов (79-Калоян Динев), Валери Христов (59-Милко Георгиев).