Юношеският национален отбор на България до 16 г. спечели втората си проверка срещу Черна гора с 1:0. Преди два дни двата тима завършиха 2:2 в първата контрола в Подгорица.

Възпитаниците на Стефан Колев контролираха мача и заслужено се поздравиха с успех. Победното попадение отбеляза футболистът на Левски Георги Атанасов в средата на второто полувреме, когато изстрелът му от разстояние се оказа неспасяем за вратаря на домакините Кривокапич. Най-добрият шанс за съперника пък дойде през първата част, когато Джуканович уцели гредата от свободен удар.

Младите „лъвчета“ завършиха мача в намален състав, след като Николай Арахангелов получи червен картон в 69-тата минута.

БЪЛГАРИЯ: Георги Панов, Марсел Йорданов, Денис Динев, Никола Църовски, Николай Златев (41 – Георги Атанасов), Теодор Георгиев (41 – Димитър Иванов), Николай Арахангелов, Мартин Гривнев (41 – Несим Салин), Мартин Петков (50 – Петко Петков), Емре Дрянов (41 – Мартин Тодорски), Божидар Костадинов (50 – Йордан Желев)