Юношеският национален отбор на България до 19 години записа победа във втората си контрола в Германия. Националите надиграха с 3:0 връстниците си от Каленбергер Ланд в среща, която се състоя на стадион "Аугуст-Венцел" в Барзингхаузен. Три дни по-рано националите завършиха 1:1 с тима на Хановер.

Валентин Йосков откри резултата от дузпа в 47-ата минута, а Георги Русев (66) и Павел Головодов (75) оформиха крайното 3:0 в полза на България.

Контролите бяха част от подготовката на отбора за предстоящите мачове в Първия квалификационен кръг за Евро 2017. Тимът ни е в група 8 заедно с отборите на Португалия, Дания и Беларус. Страната ни ще бъде домакин на квалификационния турнир, който ще се проведе през есента.