Юношеските ни национали до 16 години победиха с 2:1 Северна Ирландия в първия си мач от международния турнир в Правец, организиран от БФС. В другата среща Румъния отвя Армения с 4:0.

Точни за селекцията на Александър Димитров бяха Георги Минчев (Литекс) в 45-ата минута и Серафим Михайлов (Спартак Пд) в 65-ата. Гостите вкараха почетния си гол от дузпа в последните минути на двубоя.

Срещата на стадиона в Правец беше изгледана от около 200 зрители. Главен рефер на двубоя бе Димитрина Милкова.

Селекционерът на формацията Александър Димитров започна в състав Георги Китанов на вратата, и пред него Денислав Мицаков, Любомир Илиев, Даниел Коен, Христофор Хубчев, Стивън Петков, Радослав Цонев, Георги Минчев, Станислав Дрянов, Александър Василев и Михаил Рачев.

Вторият мач на младите ни таланти е в четвъртък от 16:30 часа, когато ще се изправят срещу Румъния.