Юношеският национален отбор на България до 17 г. започна участието си на Каспийската купа в Азербайджан с унищожително 13:0 срещу Казахстан. Съставът на Петър Пенчев бе пълен господар на терена в Баку, като още до почивката наниза шест попадения. През втората част „лъвовете” вкараха още седем гола.

За нашия състав хеттрик направи Божидар Краев (15, 17, 28), с по два гола се отчетоха Александър Георгиев (24, 45) и Никола Димитров (51, 70), а по един добавиха Динко Митрев (26), Ангел Максимов (36), Георги Купенов (48), Самер Алхусеин (54), Йордан Георгиев (58) и Ивелин Илиев (72).

„Съперникът не беше на нашето ниво, но за сметка на това ние играхме с много настроение. Направихме хубави комбинации и реализирахме чудесни голове”, бе краткият коментар на Петър Пенчев.

На 1 юни „лъвовете” излизат срещу Грузия, а мачът отново е в 18:00 часа българско време. При успех тимът ни ще си осигури място на полуфиналите за Каспийската купа.

Съставът на България: Димитър Митов (41–Михаил Михайлов), Йордан Георгиев, Самер Алхусеин, Георги Купенов, Галин Ташев (41–Димитър Буров), Ангел Максимов (41–Стефан Аличков), Йордан Атанасов (60–Кристиян Пашов), Галин Минков (41–Ивелин Илиев), Божидар Краев, Александър Георгиев (60–Рангел Наков), Динко Митрев (41–Никола Димитров)