Юношеският национален тим, родени след 1 януари 1996 г., направиха 0:0 с връстниците си от Албания в първата контрола в Правец. Тимът ни изпусна противника, особено през второто полувреме.

Двубоят бе проследен на живо от треньора германските национали Щефан Бьогер. В края на този месец българите гостуват на немците за Елитния квалификационен кръг.

За въпросния мач, първи от трите решителни сблъсъка - на 26 март в Ален, селекционерът Методи Деянов не може да разчита на наказания заради жълти картони Мики Орачев (Левски). Поради което днес като ляв краен бранител започна Алеко Алеков (Новара), а в дясната зона бе Майк Кръстев (Славия). В състава на България липсваше нападателят на Литекс Кирил Десподов, който бе взет в групата на “оранжевите” за мача с ЦСКА. Той обаче ще е на линия за следващите контроли на тима.

Първото полувреме мина без голови ситуации, българите няколко пъти създадоха напрежение пред вратата на тима, воден от легенда на албанския футбол - Фото Стракоша.

След почивката нашите натиснаха гостите и заредиха опасности. В 52-ата минута Илиян Неделчев (Чавдар), бе изведен очи в очи със стража на италианския Пескара Алесио Абиби и го прехвърли. Топката обаче не попадна в целта. Секунди по-късно при центриране Алеков свали топката на близката греда, но Неделчев и Стефан Велков (Славия) се сблъскаха от непосредствена близост.

Последваха мелета и пропуснати пресечки след статични положения пред Абиби. В 62-ата Алеков шутира над гредата отблизо. Три минути по-късно капитанът Антонио Вутов (Левски) стреля опасно от фаул, но топката удари гредата.

В неделя от 11:30 часа е втората проверка срещу албанците, след което идната седмица предстои гостуване на Румъния.

България: Димитър Митов (Станислав Димитров), Майк Кръстев, Стефан Велков, Мирослав Иванов, Алеко Алеков (Мики Орачев), Серкан Юсеин (Емил Петров), Янис Карабельов (Сава Савов), Емил Стоев (Иван Дянков), Илия Димитров (Илиян Неделчев), Антонио Вутов (Георги Кънчев), Чавдар Ивайлов (Валентин Томов).