Съставът на Берое до 17 години разби Векта (Пловдив) с 5:0 в гостуването си в мач от Елитната група. Беройци бяха по-дейният отбор и логично стигнаха до победата. Момчетата на Владислав Януш си осигуриха победата още през първата част, след като водеха на почивката с 4:0.

Резултатът бе открит от Преслав Георгиев в 9-ата минута, а два гола добави Цветелин Атанасов - в 15-ата и 25-ата минути. Четвъртият гол бе дело на Неделин Бакърджиев в 36-ата. През второто полувреме резултатът бе оформен в 60-ата минута от Данчо Свиленски, който е с година по-малък.

По този начин съставът на Берое до 17 г. заема 6-ото място във временното класиране на Елитната група до 17 г. с актив от 25 точки. По толкава имат още Литекс и Лудогорец. Лидер с 31 точки е ДИТ (София). В следващия кръг беройци приемат „Левски“. Двубоят е на 22 октомври от 16 часа.