Юношеският национален отбор на България до 16 г. спечели първата от двете си проверки срещу връстниците си от Словакия с 2:1. Двубоят се игра на основния терен на Национална футболна база „Бояна“, а възпитаниците на Стефан Колев оставиха добри впечатления с представянето си.

Двубоят започна с натиск на „лъвчетата“, които още в 3-тата минута можеха да открият, но изстрелът на Петко Петков се отби в страничната греда. Все пак логичното се случи в 9-ата минута, когато нападателят на Левски Георги Атанасов бе най-съобразителен в наказателното поле на гостите и откри резултата. След гола двата отбора се вкопчиха в здрава битка, като чисти положения пред двамата вратари почти липсваха.

Втората част започна с по-активни действия на нашия тим, който закономерно стигна и до второ попадение. Негов автор стана Димитър Иванов от Лудогорец, който реализира с чудесен изстрел от разстояние в далечния ъгъл на словашкия вратар.

До края съперникът се опита да обърне развоя на мача, но стигна само до почетно попадение, дело на Наги.

Следващата контрола между двата тима е отново в Бояна на 19 септември, четвъртък, от 10:30 ч.

Съставът на България: 1. Мартин Иванов, 2. Марсел Йорданов, 3. Денис Динев, 4. Никола Царовски, 5. Несин Салим, 6. Димитър Иванов, 7. Николай Златев, 8. Мартин Тодорски, 9. Петко Петков, 10. Красимир Тодоров, 11. Георги Атанасов (през втората част в игра влязоха 15. Теодор Георгиев, 20. Марин Петков, 17. Николай Арахангелов, 13. Георги Радев, 14. Йордан Желев, 21. Емре Дрянов, 16. Георги Шопов, 18. Идрям Хабил, 19. Мартин Гривнев).
Селекционер: Стефан Колев.