Юношеският национален отбор на България до 16 години (родени през 2005 година) започна с победа 2:0 срещу домакините от Северна Македония на турнир в Скопие.

Петър Кирев откри резултата за България на тренировъчният комплекс "Петър Милошевски" след подаване на Асен Митков в 27-ата минута. До края на първата част младите български футболисти създадоха още голови положения, но резултатът остана непроменен.

Второто попадение за юношеския ни национален тим вкара Росен Маринов в 80-ата минута, а до края на мача домакините се активизираха, но не успяха да стигнат до попадение.

Втората среща на България е на 26-и март от 11" часа срещу Босна и Херцеговина и победа ще спечели турнира. Последният двубой между Босна и Херцеговина и домакините от Република Северна Македония е на 28 март от 11.00 часа.

Стартов състав на България: 12. Умут Хабил, 3. Стилиян Стойчев, 5. Росен Маринов, 6. Виктор Василев, 7. Захари Атанасов, 8. Антоан Стоянов, 10. Асен Митков, 13. Георги Караиванов, 15. Мартин Георгиев, 19. Петър Кирев, 22. Роберто Илиев.