Първият квалификационен мач на юношеския национален отбор до 19 години за евроквалификациите завърши с неприятна загуба от тима на Босна и Херцеговина с 0:2.

Началото на двубоя беше равностойно, като нито един от двата отбора не успя да застраши сериозно противниковата врата, но след изиграването на първите 30 минути, Босна и Херцеговина стана по-офанзивна и в крайна сметка откри резултата в 35-тата минута на срещата след изпълнение на пряк свободен удар.

В края на първото полувреме България остана с човек по-малко на терена след като капитанът на тима Димо Кръстев получи директен червен картон.

През второто полувреме съставът на Босна и Херцеговина достигна до втори гол след като в 69-ата минута бе отсъдена дузпа за нарушение в наказателното поле на българите.

В другата квалификационна среща от група 6 Република Ирландия надделя над Черна гора с 3:2.

Вторите мачове от квалификациите ще се изиграят в събота, 13 ноември отново от 14:30 ч. като България U19 ще домакинства на Черна гора на стадион "Албена 1", а отборите на Република Ирландия и Босна и Херцеговина ще се срещнат на стадион "Дружба" в Добрич.

България U19: 1. Иван Андонов, 2. Велислав Боев, 3. Мартин Христов, 6. Димо Кръстев (К), 7. Мартин Сораков (76-16. Стелиян Добрев), 8. Станислав Дюлгеров (46-21. Пламен Цончев), 9. Йоан Борносузов (46-18. Стоян Стоичков) , 10. Никола Илиев, 11. Мирослав Маринов (46-5. Панайот Пасков), 15. Мартин Георгиев, 17. Мартин Стойчев (70- 13. Анастас Пемперски)

Селекционер: Ангел Стойков

Босна и Херцеговина U19: 1. Шахинович, 2. Юсич, 6. Шукилович (к), 17. Цветинович, 16. Капетанович, 10. Мехмедович, 8. Гъргич, 7. Кърджалич, 15. Шакота, 9. Кахвич, 11. Чуич

Селекционер: Ивица Барбарич

Голмайстор: 0:2 Филип Чуич (35,69)