Юношите на Ботев (Пловдив) от набор 2001 продължиха победната си серия на турнира Gothia Cup в Швеция. Днес "канарчетата" се наложиха с 1:0 над норвежкия Нордстранд. Това беше трета победа за „жълто-черните“ от три мача и те се класираха за 1/32-финалите на турнира.

Двата тима направиха здрав мач, тъй като от него зависеше кой ще финишира на първо място в групата. Емил Колев бе близо до това да се разпише в трети пореден двубой, но ударът му в средата на втората част се отклони от гредата.

Победното попадение за "жълто-черните" реализира Благовест Данчев в 18-ата минута на първото полувреме. Пловдивчани изпуснаха още множество положения.

Съперникът на Ботев за 1/32-финалите и точният час на срещата ще станат ясни по-късно днес.