Юношите на Етър, родени 2000 година, допуснаха тежка загуба с 8:0 от Ливърпул на международния турнир „Проспорт Велико Търново Къп“. Етърци бяха тотално надиграни на стадион „Ивайло“ от английския си съперник, информира Sport-vt. Срещата започна равностойно в началото, като и двата отбора опипваха почвата, без да поемат излишни рискове. При първата си по-сериозна атака Ливърпул поведе. В 14-ата минута удар на Брайс Блевънс рикошира в крак на защитник и прехвърли вратаря на Eтър за 1:0. Младите "мърсисайдци" взеха нещата в свои ръце и изпуснаха няколко добри възможности за втори гол. Три минути преди края на първата част вратаря на болярчетата се засуети при една върната към него топка и Нико Уилямс отбеляза за 2:0.

През второто полувреме Ливърпул наложи пълен превес във всяко отношение и въпреки че вратарят Стефан Ников извади няколко удара, паднаха цели 6 гола. Джон Уолс и Итън Галбрет вкара съответно третия и четвъртия гол. След меле в наказателното поле резултатът стана 5:0 в полза на гостите. В 25-тата минута на втората част Бен Уилън остана очи в очи със Стефан Ников и покачи на 6:0.

До края на мача етърци не издържаха физически, отстъпваха и технически, а действията се водеха изцяло пред вратата им.

Две минути по-късно след ново меле Рис Уилямс вкара с глава, а в последната минута от срещата след отличен пробив гол отбеляза Лейтън Кларкъс, оформяйки крайното 8:0 в полза на Ливърпул. След тежката загуба Етър остава на предпоследното място с три точки, а Ливърпул събра 7, колкото има и водачът Славия.