Литекс постигна забележителна победа в Елитната юношеска група до 17 години. Момчетата на Николай Димитров треснаха с 2:0 ЦСКА в Ловеч осем дни преди сблъсъка между представителните отбори на двата клуба.
"Оранжевите" играха 20 минути с човек по-малко, след като през второто полувреме бе изгонен централният защитник Неделчев.

Георги Минчев отбеляза и двата гола. Той се разписа в 20-ата и 60-ата минути.

"Показахме отличен контрол върху топката. Владеехме инициативата и победата ни е напълно заслужена. Доволен съм от факта, че дори с 10 човека успяхме да отбележим втори гол, който се оказа решаващ“, заяви треньорът на Литекс Николай Димитров.

Успехът изстреля "оранжевите" на първо място в класирането преди мача на прекия конкурент Славия.

Съставът на Литекс срещу ЦСКА: Ангелов, Здравчев, Къснеделчев, Мицаков, Гълъбов, Станчев (41-Желев), Десподов (73-Георгиев), Колев, Минчев (70-Петров), Даскалов, Стойчев (70-Юмер)