Юношеските национали на България до 19 години загубиха с1:2 от Босна и Херцеговина втората си евроквалификация за първенството през 2010 година. Нашите момчета са в група 7 с отборите на Босна и Херцеговина, Исландия и Северна Ирландия, а мачовете се играят в Сараево. В първия мач възпитаниците на Атанас Маринов направиха 1:1 срещу Северна Ирландия, а Босна би Исландия с 1:0.

В днешния мач българите поведоха с 1:0 след гол на нападателя на ЦСКА Благой Пасков още във 2-ата минута.

В 15-ата минута Далибор Панджа изравни, а победният гол за босненците реализира резервата Кенан Ханджич в 87-ата минута.

Следващият мач на нашите е на 12 октомври срещу Исландия. За следващия кръг се класират по два отбора от всяка група, както и най-добрите два трети тима. Следващият елиминационен кръг е съставен от 7 групи по 4 отбора, победителите от които се класира за финалната фаза на турнира заедно с домакина./БЛИЦ