Българският национален отбор до 19 г. загуби от Албания с 0:1 в контрола, играна в Поградец. Единственото попадение падна след многоходова комбинация още във 2-ата минута и бе дело на Рей Манай.

След попадението младите „лъвчета“ взеха инициативата. В шестата минута Чавдар Ивайлов отправи опасен удар от 20 метра на сантиметри от левия страничен стълб на противниковата врата. След това положение на терена властваше грубата и откровено провокативна игра на домакините.

До края на полувремето имаше няколко изключително груби влизания и удари без топка срещу наши състезатели. Първият, който пострада от агресивната игра на противника и се наложи да напусне принудително беше Юлиян Чапаев.

През второто полувреме домакините продължиха да играят агресивно, което доведе до още една принудителна смяна в нашия отбор. В 74-ата минута селекционерът Методи Деянов извади от игра влезлия в началото на втората част Кристиан Пешков. В 67-ата мин. след поредното грубо влизане, реферът не отсъди нарушение в наша полза и това доведе до спречкване между състезателите. В следствие на което, директен червен картон получи Илиян Неделчев.

Следващият мач е в неделя от 12:00 часа българско време на градския стадион в Корча.