Калиакра и Светкавица не успяха да се победят в приятелска среща, която се игра пред около стотина зрители на градския стадион в Каварна и завършиха при резултат 2:2. Проверката беше от 4 части по 30 минути. Така треньорите Адалберт Зафиров и Пламен Донев имаха възможност да дадат шанс за изява на всички футболисти, с които разполагат.

Гостите от Търговище откриха резултата в 79-ата минута чрез Николай Вълев-Гонзо, а две минути по-късно Джунейт Яшар възстанови равенството от пряк свободен удар. Цветан Филипов даде преднина на своите в 96-ата минута, след като излъга защитата на гостите от Търговище и отбеляза първото си попадение за каварненския тим - 2:1. Крайното 2:2 оформи Христо Петев в 108-ата минута с гол от дузпа.

След срещата наставникът на Калиакра Адалберт Зафиров обяви имената на първите, с които се разделя – Благовест Зайцев, Станислав Христов, Николай Илиев и Табу Уилфред.

Следващата контрола на Калиакра е на 14 юли срещу Спартак (Варна).

Калиакра: Христо Бахтарлиев, Антон Петров, Павел Ковачев, Антон Димитров, Детелин Димитров, Никола Минков, Майкъл Тевия, Георги Кичуков, Ивайло Раденцов, Иван Цачев, Георги Филипов (Цветан Димитров, Александър Събев, Благовест Зайцев, Георги Коруджиев, Джунейт Яшар, Ивайло Зафиров, Иван Райчев, Илиян Чавдаров, Милен Бонев, Николай Илиев, Станислав Христов, Табу Уилфред, Цветан Филипов, Юлиян Петков)