Съперникът на ЦСКА в плейофите на турнира Лига Европа Динамо (Москва) загуби с 0:1 у дома от Терек (Грозни). Единственото попадение в мача бе дело на бившия футболист на българския тим Флорентин Петре в 59-ата минута.

Българите Благой Георгиев и Валентин Илиев бяха титуляри за гостите, а на резервната скамейка остана игралият у нас Радослав Забавник. Цветан Генков не бе в групата на Динамо за мача.

В 17-ата минута Благой Георгиев бе изведен срещу вратаря на Динамо, но пропусна. За Динамо Кержаков се отчете с няколко опасни удара. В 34-ата минута той се сблъска във въздуха с Валентин Илиев и бранителя пострада. След намеса на медицинския екип бившият национал се върна в игра.

Флорентин Петре откри резултата в 59-ата минута, след пас на Галубов. В 70-ата минута лекарите отново помогнаха на Илиев, който остана на терена.

Петре вкара втори гол в 77-ата минута, но попадението бе отменено заради нарушение на нисичкия халф. В края на мача Кержаков се отчете с нови два пропуска.

След загубата Динамо заема петото място в класирането с 27 точки от 17 мача, а Терек е шести с 24 точки.

ЦСКА гостува в Москва на 20 август и приема Динамо на 27-и. Ако не се стигне до решение на проблема със стадионите у нас, домакинството може да бъде разменено./БЛИЦ

Динамо: Владимир Габулов, Марчин Ковалчик, Владимир Гранат, Денис Колодин, Александър Денисов (81 – Фьодор Смолов), Кирил Комбаров, Дмитрий Хохлов, Дмитрий Комбаров, Луис Агияр (62 – Александър Кокорин), Люк Уилшир, Александър Кержаков

Терек: Андрей Дикан, Зевик Хаймович, Клебер, Валентин Илиев, Сергей Омелянчук, Благой Георгиев, Флорентин Петре, Тимур Джабраилов, Олег Власов (52 - Бендз), Панку, Шамил Лахиялов (89 – Заур Садаев)

Жълти картони: Ковалчик (Д); Джабраилов, Петре (Т)