Хебър загуби с 0:1 гостуването на Спортист (Своге) от 25-ия кръг на Втора лига. Тимът от Пазарджик преследваше задължителни три точки, с които да не изостава от първата позиция, но Георги Николов в 45-ата минута донесе победата на домакините.

След поражението Хебър е трети с 48 точки, но вече изостава на 4 от първия Спартак (Варна) и на три от втория Етър. Спортист е на десетото място с 32 точки.

Дублиращият отбор на ЦСКА 1948 с Иван Караджов на вратата спечели с 2:0 домакинството си на Марек.

Георги Ангелов се разписа с глава в 40-ата минута и даде преднина на "червените".

В началото на втората част националният вратар Иван Караджов спаси дузпа, изпълнена от Георги Божилов.

В 72-ата минута "червените" вкараха второ попадение. Ивайло Климентов изведе Денислав Александров очи в очи с Младенов и крилото на домакините вкара хладнокръвно покрай стража на Марек - 2:0.

ЦСКА 1948 II прекъсна лошата серия от четири последователни поражения и се измъкна от зоната на изпадащите. "Червените" имат 22 точки и са на 15-ото място. Марек е на 14-ата позиция с 23.

ВТОРА ЛИГА

От петък (4 март):
Спартак (Варна) - Марица 3:0
1:0 Мехмед Сабри (44), 2:0 Янчо Андреев (73), 3:0 Георги Чукалов (75)

От днес (5 март):
Етър - Миньор (Перник) 3:0

1:0 Ловре Кнежевич (53), 2:0 Ловре Кнежевич (67), 3:0 Христо Христов (78)

ЦСКА 1948 II - МАРЕК 2:0
1:0 Георги Ангелов (40), 2:0 Денислав Александров (72)

Монтана - Лудогорец II 1:0
1:0 Стефан Цонков (87)

Септември (София) - Литекс 3:1
1:0 Иван Арсов (25), 2:0 Александър Тодоров (34), 2:1 Митко Митков (52), 3:1 Атанас Кабов (66)

Созопол - Янтра (Габрово) 0:0

Спортист (Своге) - Хебър 1:0

1:0 Георги Николов (45)

Струмска слава (Радомир) - Добруджа 3:0
1:0 Борислав Николов (21), 2:0 Цветомир Цанев (25), 3:0 Георги Янев (60-дузпа)

6 март (неделя), 15:30 часа
Ботев II (Пловдив) - Септември (Симитли)