“Ботев” (Враца) и Берое направиха 1:1 в първи мач от 14-ия кръг на “А” група. С поделените точки двата тима остават в опасната зона на изпадащите с по 11 точки. Двете попадения в двубоя бяха дело на играчи на гостуващия тим – Владимир Зафиров си вкара автогол, а Атанас Чeпилов изравни.

Още в 5-ата минута Берое поиска дузпа за събаряне на Владислав Златинов, но съдията Ангел Ангелов нареди играта да продължи. В 9-ата минута домакините получиха подарък от Зафиров, който си вкара автогол. Защитникът не успя да отиграе топката след центриране от фаул на Иван Коконов и я прати във вратата на съотборника си Ивайло Иванов.

След гола Берое заигра по-добре и търсеше изравняването. Тимът на Илиан Илиев стигна до 1:1 в 42-ата минута. Тогава Златинов проби и имаше отлична възможност да стреля. Той предпочете да търси комбинация и изведе добре Чeпилов. Миналият през Динамо (Киев) играч реализира, като това е първият му гол със зеления екип.

Второто полувреме бе много слабо. Гостите имаха преимущество, но двата тима търсеха победата с дълги пасове и центрирания, от които не произлезе нищо интересно. Напрегната ситуация имаше в 48-ата минута, когато Росен Ванков и Рангел Абушев се спречкаха, но съдията се справи, дадем има жълти картони и не допусна по-сериозни сблъсъци.

Ангелов удари едно рамо на домакините 3 минути по-късно, когато пожали Руслан Куанг. Играчът на “Ботев” направи грубо нарушение, но вече имаше един жълт картон и реферът остави ситуацията без последици./БЛИЦ

“БОТЕВ” (Враца)БЕРОЕ 1:1
1:0 Владимир Зафиров (9-авт), 1:1 Атанас Чeпилов (42)

3_4.JPG“Ботев”: 33.Веселин Цветковски, 22.Руслан Куанг, 4.Росен Ванков, 16.Мартин Ковачев, 18.Виктор Дениран, 19.Николай Христов (79 - Симеонов), 6.Тихомир Найденов (46  - Динчев), 5.Николай Николов, 17.Иван Коконов (88 - Ненем), 10.Бранимир Костадинов, 26.Асен Чалъков
Резерви: 1.Христо Митов, 9.Ивайло Данчев, 28.Димитър Георгиев, 29.Светлин Симеонов, 14.Петър Альошев, 11.Кирил Динчев, 30.Жозе Ненем

ber.jpgБерое: 99.Ивайло Иванов, 2.Здравко Илиев, 3.Владимир Зафиров, 5.Ваня Джаферович, 28.Веселин Пенев, 16.Стефан Велев, 11.Атанас Чепилов, 7.Слави Жеков (70 - Генчев), 21.Славен Станкович (61 - Божанов), 9.Рангел Абушев, 19.Владислав Златинов (83 - Танев)
Резерви: 33.Теодор Скорчев, 27.Владислав Ямуков, 25.Мирослав Енчев, 10.Диан Генчев,
71.Милен Танев, 77.Георги Божанов, 88.Петър Димитров

Стадион: “Христо Ботев”
Съдия: Ангел Ангелов
Жълти картони: Ковачев, Ванков, Куанг, Николов ("Ботев"), Абушев, Джаферович, Танев (Берое)

МАЧЪТ ПО МИНУТИ
1 – svirkata.jpgНачало на мача
3 - опасно центриране на Коконов, Джаферович чисти
5 - първи шанс за Берое, Златинов отне от Ковачев и опита да стреля, но бе съборен. Гостите искаха дузпа, но съдията не реагира
9 - topka.jpg ГОООЛ! 1:0 за "Ботев". Владимир Зафиров си вкара автогол, след като не успя да изчисти центриране на Коконов от фаул